Władze

Zarząd Łódzkiego WOPR:

mwilhelmi_avatar Milan Wilhelmi
Prezes Łódzkiego WOPR

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: milan.wilhelmi@lodzkiewopr.pl

mblaszczyk_avatar Michał Błaszczyk

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: michal.blaszczyk@lodzkiewopr.pl

akurkowski_avatar Arkadiusz Kurkowski

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: arkadiusz.kurkowski@lodzkiewopr.pl

adamiecki_avatar Adam Damięcki

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: adam.damiecki@lodzkiewopr.pl

mpieniazek_avatar Mateusz Pieniążek

O mnie: Jestem prostym ratownikiem i instruktorem, chcącym przez swoje działania zrobić wszystko aby zmniejszyć ilość wypadków nad wodą. Posiadam uprawnienia Starszego Ratownika Wodnego oraz Młodszego Instruktora WOPR, a swoją przygodę z ratownictwem wodnym rozpocząłem przeszło 7 lat temu. Miałem okazję pracować na kąpieliskach w prawie całej Polsce jak również zagranicą, co nie zmienia jednak faktu, że nie brakuje mi doświadczenia w pracy na łódzkich obiektach. Posiadam również w swoim dorobku ratowniczym uczestnictwo w wielu szkoleniach specjalistycznych, które staram się również organizować na terenie naszej jednostki terenowej. „so others may live…”
Odpowiedzialność: Grupa Interwencyjna Łódzkiego WOPR, szkolenia specjalistyczne, kontakt z ratownikami – odpowiadanie na nurtujące pytania
Kontakt: mateusz.pieniazek@lodzkiewopr.pl

mpieniazek_avatar Andrzej Biskupski

O mnie: Z Ratownictwem wodnym związany jestem od czasów studiów, które ukończyłem z powodzeniem na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku Pedagogika o specjalności Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne. Od tego czasu nieustannie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności, biorąc udział w wielu działaniach, konferencjach, akcjach i spotkaniach naszego łódzkiego oddziału. Na co dzień pracuję z dziećmi i młodzieżą w SP nr 19 w Łodzi, jako nauczyciel W-F, pływania. Na studiach podyplomowych w AWF Warszawa uzyskałem uprawnienia trenera pływania II klasy, zajmuję się szkoleniem w sekcji pływackiej UKS SP nr 19. Doświadczenia nabierałem począwszy od letnich sezonów na łódzkich kąpieliskach i pływalniach, poprzez staże i wojaże na nadmorskich plażach, zwieńczeniem służby był stopień Instruktora Ratownictwa wodnego nadany w Tamie. Pozytywnie nastawiony do ludzi i życia prowadzę jeszcze Akademię Pływania „Łódeczka”, gdzie pomagamy dzieciom, młodzieży i dorosłym w ich pierwszych krokach z nauką pływania.
Odpowiedzialność: Prowadzenie treningów grup ratowniczych i sportowych.
Kontakt: andrzej.biskupski@lodzkiewopr.pl

pkacprzak_avatar Przemysław Kacprzak

O mnie: Ratownik Wodny, a także Ratownik Medyczny. Wychowanek sekcji pływackiej klubu SKS Start Łódź. Od wielu lat czynny zawodowo Ratownik Wodny. Doświadczenie zdobywał zarówno w parkach wodnych i na pływalniach, jak również na wodach otwartych. Pasjonat ratownictwa wodnego i medycznego – udziela się w wielu wydarzeniach i szkoleniach na terenie całego kraju. Interesuje się także sportem, geografią oraz podróżowaniem.
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: przemyslaw.kacprzak@lodzkiewopr.pl

amalolepsza_avatar Aleksandra Małolepsza

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: aleksandra.malolepsza@lodzkiewopr.pl

hmarciniak_avatar Hanna Marciniak

O mnie: Moja przygoda z ratownictwem wodnym i łódzkim WOPR trwa od 2004 roku. W tym czasie zdążyłam zakosztować uroków pracy na wielu łódzkich (choć nie tylko) kąpieliskach i basenach. Ratownictwo stało się dla mnie pasją, szkołą charakteru i okazją do poznania wielu fantastycznych ludzi. Mam spore doświadczenie w pracy zarówno jako członek jak i kierownik zespołu ratowników. Posiadam stopnie zawodowe ratownika wodnego pływalni, śródlądowego oraz morskiego. Poza ratowniczymi, uzyskałam też uprawnienia sternika motorowodnego oraz płetwonurka CMAS *. Idea zmniejszenia liczby wypadków nad wodą jest mi bardzo bliska. Dlatego chętnie angażuję się w działania skierowane do młodzieży, takie jak pogadanki w szkołach lub konkursy promujące bezpieczne zachowania nad wodą. Jako instruktor BLS-AED staram się propagować zasady udzielania pierwszej pomocy nawet wśród osób nie związanych na co dzień z ratownictwem. Za dotychczasową działalność na rzecz łódzkiego WOPR zostałam wyróżniona Brązową oraz Srebrną Honorową Odznaką WOPR.
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: hanna.marciniak@lodzkiewopr.pl

lbanaszek_avatar Łukasz Banaszek

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: lukasz.banaszek@lodzkiewopr.pl

gczyzewski_avatar Grzegorz Czyżewski

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: grzegorz.czyzewski@lodzkiewopr.pl

blesiak_avatar Bogdan Lesiak

O mnie: Ratownik, instruktor WOPR i instruktor pływania ale też żeglarz jachtowy i sternik motorowodny. Identyfikuję się ze stwierdzeniem bezpieczeństwo nad wodą to nasza wspólna sprawa. W WOPR od 1972 roku.
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: bogdan.lesiak@lodzkiewopr.pl

mpieniazek_avatar Michał Siniarski-Czaplicki

O mnie: Starszy wykładowca na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Adiunkt na Wydziale Pedagogiki i Promocji Zdrowia w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Trener Pływania II klasy. Instruktor Ratownictwa Wodnego. Instruktor Polskiej Rady Resuscytacji. Instruktor sportu wielu dyscyplin. Studia podyplomowe: „Nauczanie na odległość”, w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania, organizowane przez Uniwersytet Łódzki i University of Maryland. Ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Cykl szkoleń i praca pedagogiczna z młodzieżą patologiczną w USA – Associated Marine Institutes w Live Oak, Florida. Ekspert i kierownik merytoryczny strony polskiej, w międzynarodowych programach „Health Promotion and Drug Prevention” – HPDP (promocja zdrowia i przeciwdziałanie narkomanii) oraz Care for Work – CFW (opieka nad osobami z nabytą niepełnosprawnością). Koordynator cyklu badań Światowej Organizacji Zdrowia, WHO-GHPSS, dotyczących używania tytoniu. Członek Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej. Organizator wielu działań profilaktycznych, imprez sportowych i rekreacyjnych. Wieloletni członek władz i uczestnik działań Łódzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Wychowawca pokoleń kadr kultury fizycznej: nauczycieli wychowania fizycznego, instruktorów pływania i ratowników wodnych. Wielokrotny, były Mistrz i Wice-Mistrz Polski w pływaniu i piłce wodnej oraz zawodnik Reprezentacji Polski.
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: michal.czaplicki@lodzkiewopr.pl

mburzynski_avatar Michał Burzyński

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: michal.burzynski@lodzkiewopr.pl

Sąd Koleżeński Łódzkiego WOPR:

acygan_avatar Adam Cygan

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: adam.cygan@lodzkiewopr.pl

zkadziak_avatar Zdzisław Kadziak

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: zdzislaw.kadziak@lodzkiewopr.pl

pnowakowski_avatar Piotr Nowakowski

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: piotr.nowakowski@lodzkiewopr.pl

rtrocki_avatar Ryszard Trocki

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: ryszard.trocki@lodzkiewopr.pl

Komisja Rewizyjna Łódzkiego WOPR:

adacz_avatar Adam Dacz

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: adam.dacz@lodzkiewopr.pl

jgrzelewski_avatar Jarosław Grzelewski

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: jaroslaw.grzelewski@lodzkiewopr.pl

zklimczak_avatar Zbigniew Klimczak

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: zbigniew.klimczak@lodzkiewopr.pl

mpawlikowski_avatar Mirosław Pawlikowski

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: miroslaw.pawlikowski@lodzkiewopr.pl

dzwiech_avatar Dariusz Zwiech

O mnie: ?
Odpowiedzialność: ?
Kontakt: dariusz.zwiech@lodzkiewopr.pl